Archive for : Şubat, 2012

Ardamax Keylogger Smtp Ayarları

Takip etme amacıyla kurduğumuz bir keyloggerın üzerinde çalıştığı bilgisayar,  eğer bizden uzaktaysa var olan logları e-mail aracılığıyla almamız gerekir, bir çok ardamax keylogger kurulum ve kullanım makalemde birçok kişi pop3 mail hesabına sahip olmadığından smtp ayarlarıyla ilgili problem yaşıyor, hotmail ve gmail üzerinden ardamax ile mail gönderemesekte yahoo smtp kullanarak istediğimiz adrese mail gönderebiliriz, bu ayarlar sırasıyla aşağıdaki gibidir.

– Ardamax keylogger üzerinden delivery tabına geliyor ve E-mail kısmını açıyoruz, ve yahoo smtp ayarlarını aşağıdaki gibi yapıyoruz.

– Ardından ayarların düzgün yapılıp yapılmadığını test butonuna tıklayarak kontrol ediyoruz.

– Ayarlarımız düzgün şekilde yapılmış ve testimizde başarılı şimdi logları görmek istediğimiz mail hesabını açıyoruz ve test mailinin gelip gelmediğini kontrol ediyoruz.

– Test maili bize ulaşmış, yanlız mail junk yani gereksiz mail kutusuna düşüyor, burdan maili güvenli seçerek inboxımıza düşmesini sağlıyoruz. Mailin kimden geldiği kısmına bakıncada yahoo smtp ayarlarından verdiğimiz yahoo adresimizi görüyoruz, artık belirlediğimiz kriterlere göre ardamax keylogger bize bilgileri mail gönderecektir.

Logon Olduğum Server Hangisi

Active directory ortamında birden fazla lokasyonda birden fazla dc varsa bazen hangi dc den logon olduğumuzu görmemiz gerekiyor,  hangi serverdan logon olduğumuzu görmemiz için aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayabiliriz.

1

– komut satırı açılır > cmd

set logon komutu yazılır

2. yöntem ise

– kayıt defteri açılır > regedit

\\HKEY_CURRENT_USER\
\Volatile Enviroment

anahtarına gelinir ve Logonserver değerine bakılır.