Power Point Ses Ekleme

Power Point sunularına ses eklemekdiğimizde bu sesin tüm sunu boyunca çalması için bazı ayarlamalar yapmamız gerekmektedir. Eğer  herhangi bir ses dosyası ekledikten sonra bu ayarları yapmazsak bir sonraki slaytta ses dosyası çalmaz.

Karışık bir konu olduğundan bu işlemi  olabildiğince açık ve basit ifadelerle anlatmaya çalışacağım, makalede kullandığım Office sürümü 2010 dur bunuda hatırlatmakta fayda var.

İlk olarak sunumuza bir ses dosyası ekliyoruz.

Bunun için Insert menüsüne gelip Audio seçeneğine tıklıyoruz ve  Audio From File  menüsünden istediğimiz bir ses dosyasını seçiyoruz.

Dosyayı seçtikten sonra Power Point sunumuz içerisinde bir ses simgesi beliriyor, bu ikon bizim sunumuzun içerisine eklenmiş bir ses dosyasının olduğunu belirtir.

Bu ses dosyasına tıklayarak yukarıda yer alan menülerden Animations sekmesine tıklayıp hemen altındaki Animation Pane butonuna tıklıyoruz bu işlemi yaptıktan sonra sağ tarafta bir animation pane alanı karşılıyor bizi.

Animation Pane penceresi altında karşımıza gelen ses dosyamıza çift tıklıyoruz Play Audio penceresi karşımıza geliyor, sunumuz boyunca ses dosyasının çalmasını burdaki ekrandan sağlayacağız.

Start Playing bölümünde ses dosyamızın hangi seçenekle başlayacağını belirtiyoruz.

Sunumuz boyunca ses dosyasının çalmasını sağlamak için Stop Playing

trong> bölümüne geliyoruz ve burada sunumuz kaç slayttan oluşuyorsa değerini giriyoruz, benim sunum 10 slayttan oluştuğu için ben 10 yazdım.

Artık Power Point sunumuz boyunca bu ses dosyası slayt geçişlerinde takılmadan çalacaktır.

Konuyu Paylaş:
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

a Bak “Power Point Ses Ekleme”

 • yeşim dedi ki:

  çoookkk ammaa çokkkkkkk teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz sonunda ses ekleyebildim

 • Bir Cevap Yaz:

  İsim (Gerekli):
  Mail (Adresiniz Gizli Tutulacaktır) (Gerekli):
  Web siteniz:
  Yorum (Gerekli):
  XHTML: Kullanabileceğiniz Taglar: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>