Server 2003 Internet Explorer Truested Site Uyarısı

Server 2003 üzerinde internet explorerda bir site açmaya çalıştığınızda her açtığınız site için güvenilen siteler bölümüne eklemeniz gerekir, malum server’a virüs bulaşmaması gerekir ve en fazla virüs riskide internet explorer üzerinden gerçekleştiği için serverlarda microsoft otomatik olarak Internet Explorer Enhanced Security özelliğini aktif etmiştir.

Eğer her site için trusted site bölümüne eklemek istemiyor, server üzerinde rahatça sörf yapmak istiyorsak yapmamız gereken.

Add or Remove Programs üzerinde  Windows Companents bölümüne gerelek burada  Internet Explorer Enhanced Security Configuration tabını boşaltıyoruz.

class="adsbygoogle" style="display:block" data-ad-client="ca-pub-1764859310534641" data-ad-slot="3265742384" data-ad-format="auto">

Burada bize iki opsiyon sunuluyor sadece administrators grubu için yada tüm userlar için bu server üzerinde enhanced security özelliğini kaldırabiliriz.

Internet Explorer Enhanced Security Configuration

Internet Explorer Enhanced Security Configuration

 

Artık 2003 server üzerinde rahatlıkla sörf yapabiliriz.

Konuyu Paylaş:
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

Yorum Yazılmamış “Server 2003 Internet Explorer Truested Site Uyarısı”

Bir Cevap Yaz:

İsim (Gerekli):
Mail (Adresiniz Gizli Tutulacaktır) (Gerekli):
Web siteniz:
Yorum (Gerekli):
XHTML: Kullanabileceğiniz Taglar: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>