March 30, 2023

Care pack Nedir

Carepack Nedir ?

Care pack Yeni bir ürün satın aldığınızda aldığınız ürünün servis kalitesini arttıracak olan bir sözleşmenin adıdır, Özellikle kritik sunucular için tercih edilen carepack sözleşmesi masaüstü yada desktop ürünler içinde tercih edilebiliyor.

Aslında terminalojide carepack olarak geçen deyimi HP kullanmaktadır, sunucu pazarında yer alan diğer dev firmalardan IBM ve DELL de bu servisin isimleri farklıdır aşağıda bu konuyada değineceğiz ama öncesinde carepack’in bize avantajları nelerdir buna göz atalım.

  • Öncelikle carepack anlaşmalı satın aldığınız ürünlerde daha uygun fiyat avantajı sağlamanız mümkündür.
  • Care pack anlaşması yapmanız durumda örneğin 2 sene olan garanti sözleşmesini anlaşma şartlarına göre uzatabilmeniz mümkündür.
  • Özellikle en çok tercih edilen care pack sebebi sunucularınızda herhangi bir arıza meydana gelmesi durumunda aynı gün içerisinde care pack anlaşma saatlerinize göre bayram yada haftasonu dahil çok kısa saatler içerisinde yerinde destek hizmeti almanız mümkündür.
  • Care pack anlaşmanız varsa Stoklarda bulunmayan ve yurtdışından gelmesi gereken tedarik ürünlere özel stoklardan çok kısa sürede erişmeniz mümkündür.
  • Kısaca Kritik iş uygulamarınızı barındıran sunucu sistemlerined care pack anlaşması yapmak birçok açıdan avantajınıza olacaktır.

HP’nin Care Pack olarak adlandırdığı bu hizmete ve detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://h40072.www4.hp.com/destek/carepack/

IBM’in bu servis hizmetini Servicepac olarak adlandırır Servicepac için detaylı bilgiye ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

https://www-03.ibm.com/services/ca/en/its/spacs.html

Dell ise bu hizmetini Dellcare Protection Plan olarak adlandırıyor, Detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.dell.com/content/topics/segtopic.aspx/services/inspnnb/1520_DNCWKA1?c=us&l=en&cs=19

Bir cevap yazın