September 23, 2023

Device Doktor

Donanım Sürücünüzü Güncelleştirin
Donanım Sürücünüzü Güncelleştirin

Bilgisayarınızdaki hemen her donanım bileşenin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için bir sürücüye ihtiyacı vardır. Bu sürücüler ya Windows ile birlikte yüklenmiş olarak gelirler, ya da kurulum esnasında size verilen CD’sinden yüklenebilir. Her zaman en güncel sürücü sürümünü kullanmak ise, bilgisayarınızdaki pek çok sorunu ortandan kaldırabilir. Tek sorun her bir donanım bileşenin güncelleme gerektiren sürücüsünü bulmak her zaman o kadar da kolay olmayabilir. Neyse ki bunun da bir kolayı var…

Device Doctor adlı ücretsiz bir yazılım, sizin için sisteminizi tarayıp güncelleme gerektiren tüm donanım bileşenleri tespit edebiliyor. Daha da iyisi, gerekli sürücünün en yeni sürümünü indirmeniz için size yardımcı oluyor.

Programı çalıştırdıktan sonra ilk olarak “Begin Scan” butonuna basmalısınız. Kısa bir süre içerisinde ekranın alt bölümünde güncellemesi bulunan sürücüleri ve yanlarında “Download Uptade” yazılı bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak yeni sürücüyü indirebilirsiniz. Eğer indirdiğiniz sürücü işinizi görmediyse, indirme sayfasının alt bölümündeki ” report an incorrect driver here” bağlantısından bu konuda Device Doctor’u uyarabilir ve başka kullanıcıların da aynı hataya düşmesini engelleyebilirsiniz.

Device Doctor’u indirmek için Tıklayınız. Bu sayfada kurulum gerektirmeyen ve USB bellekten de çalışacak olan “portable” sürümünü de bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın