May 19, 2024

Fortigate lisansları için fiyat listesi

Fortigate firewall lisansınız sona erdi ise lisans yenilemesi yapmanız gerekmektedir.  Fortigate fiyat listesi, ürünün lisansını satın alacağınız yere göre değişkenlik göstermektedir.

 

Fortigate ürününüzü satın aldınız ve kullanmaya başladınız. Ne yazık ki işiniz burada bitmiyor çünkü her sene aldığınız ürünün lisansını yenilemeniz gerekiyor.  Yenilemezseniz ne olur bu güvenlik firmasının politikasına kalmış birşey bazı vendorlar firewall’un tüm özelliklerini devre dışı bırakırken Fortigate bu konuda insaflı firewall ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz fakat yeni rulelar tanımlayamaz update paketlerinden yararlanamazsınız.

 

Kısaca Firewall cihazını satın almanız yetmiyor her sene yılda bir kere Fortigate lisansınızı yenilemelisiniz.

Eğer fortigate lisans yenileme işlemini nasıl yapacağınızı görmek istiyorsanız Fortigate Lisans Yenileme

yazımı okumanızı öneririm.

 

Fortigate Lisans Ücretleri

Fortinet – Fortigate ürünlerinin fiyat listesi içerisindeki yıllık lisans ücretleri hiç de az değil, öyle 100 200 dolar vererek ne yazık ki lisans yenilenemiyor. Ürününüze göre ve satın aldığınız vendora göre yıllık lisans ücretleri değişebiliyor.

Fortigate lisans fiyatları için  örnek vermek gerekirse Fortigate 100D cihazın yıllık yenileme ücreti 1100$ civarında, buna göre sizdeki Fortigate cihazının modeli daha yüksek ise daha yüksek fiyatlara lisans yenilemesi yaparsınız eğer fortigate 50e kullanıyorsanız çok daha düşük fiyatlar alırsınız. serinin lisans fiyatını az çok çıkartabilirsiniz.

 

Fortigate fiyat listesi

Fortigate 100d kullandığım şirketimde 3 adet fiyat teklifi aldım  etik olmadığı için firma isimlerini paylaşmayacağım bunun yerine firma 1 , firma 2 , firma 3 olarak etiketledim. Size tavsiyem Fortigate firewall ürünlerinde fiyat listesi yani fiyat teklifi alırken ilk olarak güvendiğiniz, sizi kazıklamayacağını bildiğiniz bir firmadan hizmet alın, ikincisi, her zaman desteğini arkanızda hissettiğiniz bir firmadan lisans yenilemenizi yapın. Ve son olarak pazarlık yapmayı unutmayın çünkü fiyat listesi verilirken teklifler üst rakamlardan veriliyor bu sayede lisans yenileme fiyatınızı düşürmeniz mümkün olur.

Fortigate Ürün 100D Fiyat Listesi
Firma 1 1275$
Firma 2 1170$
Firma 3 1320$

 

One thought on “Fortigate lisansları için fiyat listesi

  1. Fortigate Lisans Yenileme - Bilişim Notları

    […] ya da Fortigate lisans fiyatlarının aşağı yukarı ne kadar olduğunu öngörebilmek için Fortigate fiyat listesi yazıma bakmanızı […]

Bir yanıt yazın