May 19, 2024

Google hangouts onair

Google Hangouts oldukça başarılı bir video konferans aracı, google bu hizmeti bize ücretsiz sunuyor, ve hem hızıyla hem hd kalitesindeki görüntüsüyle oldukça başarılı bir platform.

Hangouts video konferans yaparken maksimum kullanıcı sayısı ne yazık ki sadece 10 olabiliyor, Apps for work sahibiyseniz bu sayı 25 e kadar çıkabiliyor bu oldukça iyi bir rakam aslında çünkü video konferanstaki kişi sayısı çoğaldıkça kullanılan bandwitdh oranı bir hayli artıyor buda konferans altyapısı için sorun teşkil ediyor.

Peki biz 25 den fazla katılımcılı bir konferans yapacağız ve sadece bir yada iki kişi konuşmak istiyoruz, ayrıca diğer kullanıcılar mikrofon yada görüntüleriyle bu konferansa müdahale edemesinler.

Microsoft platformunda bu Skype Chat Room, cisco tarafında ise Webex kullanarak bu istek karşılanabiliyor tabi bunlar oldukça maliyetli çözümler tahmin edersinizki özelikle cisco 🙂

Peki hangouts üzerinden bunu sağlayabilir miyim ? Bunun cevabı bizi mutlu edecek kocaman bir EVET!!

Google Hanouts onair canlı video konferanslar yaratmanızı üstelik diğer kullanıcıların video ve ses aygıtlarına müdahale etmenizin yanı sıra, sohbet, ekran paylaşımı, soru cevap gibi uygulamalar sağlarken kameraman modülü sayesinde seçtiğiniz kişiyi ekranda herkesin görmesini sağlıyor, üstüne farklı developerların yazdığı extensionlarıda bu platformda kullanabileceğimizi görmek iştahımızın kabarmasına sebep oluyor.

Sözün özü google’ın gücünü arkanıza alarak ücretsiz konferanslar yapmak istiyorsanız. onair mükemmel bir çözüm, linke tıklayarak hemen bir hangouts başlatabilirsiniz

https://plus.google.com/hangouts/onair

Bir yanıt yazın