November 28, 2023

Google keep nedir ?

Google keep 2013 yılında n Google tarafından yayınlanan not alma alma servisidir. Google keep için not alma servisidir diyorum, çünkü bilgisayarların yanı sıra web,  android ve ios üzerinde platform bağımsız bir servis olarak çalışabiliyor.

Google Keep

Google keep bize bir çok not alma seçeneği sunuyor bunlardan bazıları , yazı notları, listeler, resimler, ve ses kaydetme. Kısaca özetlersek birçoğunuzun bildiği Evernote’un Google versiyonudur keep.

Peki Evernote varken neden Google Keep kullanayım diye sorabilirsiniz, her iki serviste gayet güzel evernote kullanıyorum ve ondan da oldukça memnunum.

Google keep nedir

Peki neden Google Keep kullanayım ?

Bu sorunun cevabı belli arkasında Google gibi bir devin desteği var. Google keep kullanmak için başlıca sebepler şöyle

1- Google Keep’i android telefonunuza widget olarak ekleyebilirsiniz, bu sayede uygulamayı açmadan mevcut keep ettiğiniz şeyleri görebiliyorsunuz

2- Google Keep ile kendinize hatırlatmalar ekleyebilirsiniz, yapacağınız işin zamanı geldiğinde keep sizi uyaracaktır.

3- Hızlı senkronizasyon, Telefonunuzdan veya browser üzerinden yaptığınız tüm değişiklikler anlık olarak kaydedilir, böylece her cihazdan en güncel veriyi kullanabilirsiniz

4- Google keep ile image to text, resimden yazıya çevirme, Bence Google Keep’i tercih etmek için en önemli sebep resim dosyalarını yazıya çevirebilme yeteneği.

Aşağıda bu işlemin nasıl yapıldığını anlatan videoyu izleyebilirsiniz

 

 

Bir cevap yazın