ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı

İngilizce bilmek artık bir lüks değil, globalleşen dünyada ihtiyaç halini aldı. ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı listemde ingilizce öğrenmek için en kolay yöntemlerden biri olan youtube üzerinden video izlemek, benim de takip ettiğim ve başarılı bulduğum en iyi 5 youtube kanalını sizinle paylaşmak istedim.

 

Sıralama özgündür öyle en kötüden en iyiye göre bir sıralama yok yani 5 aralarından en kötüsü 1 en iyisi değil, hepsi de çok başarılı ve çok iyi öğretiyor, her biri ingilizce geliştirmek için harika youtuberlar  fakat yinede söylemeden edemeyeceğim benim en sevdiğim ve keyifle izlediğim mmmenglish kanalı. Kız hem çok sempatik hem de çok güzel gülüyor 🙂 Bu yüzden sıkılmadan izleyebiliyorum. Çok dağıtmadan en iyi 5 youtube kanalı ile ingilizce öğrenmeye başlayalım.

ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı

İngilizce öğrenmek için en iyi Youtube Kanalları Listesi

 

 

 

ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı

 

5- Learn English with Let’s Talk

İngilizce öğrenmek için harika bir youtube kanalı, Youtube üzerinde en fazla takipçiye sahip olan kanal burası tam 2 milyon 900 bin aboneye sahip. Bu youtube kanalı modern pedagojik ilkelerden ve en yeni web teknolojilerinden yararlanarak ingilizce öğrenmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. videolarını çok iyi kategorilendirmiş ihtiyacınız olan hangi ingilizce ise İş ingilizcesi, kişisel ingilizce, IELTS, TOFEL hepsi için ayrı kategorilendirilmiş videolara sahip.

https://www.youtube.com/user/learnexmumbai/

 

 


 

 

 

4- EnglishLessons4U

Ronnie ile ingilizce öğren, benim en keyifli bulduğum ingilizce öğretmeni kendisi, yaptığı jestlerle, mimik ve komik hareketleriyle dersi sıkıcı olmaktan kurtarıyor, hatta eğlenceli bir hale getiriyor bile diyebiliriz. Özellikle konu anlatırken sex ve cinsellik üzerine atıfları komik oluyor. izlemediyseniz mutlaka göz atmanızı öneririm 2 milyon 200 bin üzerinde takipçiye sahip.

 

https://www.youtube.com/user/EnglishLessons4U/

 


 

 

 

 

 

 

 

 

3- JenniferESL

Jennifer bir ingilizce öğretmeni çok sakin ve dingin bir anlatım tarzı var, her bir kelimeyi özenle vurgulayarak size anlatmaya çalışıyor, ingilizce öğretmenlerine de bir çağrısı var videolarını derslerinde öğrencilerine izletmelerini istiyor, o kadar iddialı yani. Bazı videolarında çocuklarını da kullanıyor onlarda annelerine yardımcı oluyorlar, ingilizce öğrenmek için yararlanılabilecek güzel bir kanal. 600.000 üzerinde takipçiye sahip.

 

 

https://www.youtube.com/user/JenniferESL


 

 

 

 

 

 

 

2- mmmEnglish

Yukarıda da belirttiğim gibi yönlendirme gibi olmasın ama benim en keyif aldığım youtube kanalı burası, Emma (kanal sahibinin adı), eğitim anlamında değil belki ama güleryüzü sayesinde videolarını izletiyor, başlarda sadece yemek yaparak bu esnada çekim yapıp bu konseptte ingilizce öğretmetmek istedi. Artık grammer anlatımlarında da bulunuyor özellikle mutfak ingilizcesi öğrenmek için birebir 🙂 Emma’nın 1.117.826 takipçisi var.

https://www.youtube.com/channel/UCrRiVfHqBIIvSgKmgnSY66g/


 

 

 

 

 

 

 

1- Learn English With TV Series

Bu kanal da benim ingilizce öğrenme aşamasında yararlandığım faydalı youtube kanallarından bir tanesi, dizi izleyerek ingilizce öğrenme konseptine kanal yöneticilerini pek sempatik bulmuyorum hatta biraz iticiler bile denilebilir hele ki videolar başlamadan önce  ” oooo yeee ” dediklerinde bir yumruk çakasım geliyor 🙂  buna rağmen faydalı buluyorum, önce videoyu normal olarak izliyorsunuz sonra açıklama yaparak tekrar izletiyor bu sayede kelimeler ve idiomlar aklınızda daha kalıcı bir şekilde yer ediniyor. Bu kanal ise 213.500 takipçiye sahip

 

https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg

 

Youtube ile ingilizce öğrenmek hem ücretsiz hem keyifli olabiliyor, ingilizce öğrenme aşamasında, sıraladığım  ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı listem yabancı dilinizi geliştirmeniz yolunda eminim size katkı sağlayacak.

İngilizce öğrenme aşamasında kelime yani vocabulary en önemli yeri kaplamaktadır, bence dil bilgisinden bile daha önemli kelime bilgisi İngilizce Mp3 kelimeler indir yazıma giderek indirdiğiniz mp3 kelimeleri istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.