March 1, 2024
ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı

ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı

İngilizce öğrenmek globalleşen dünyada ihtiyaç halini aldı. ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı listemde, en kolay yöntemlerden biri olan video izleyerek ingilizce öğrenmeyi.  Benim de takip ettiğim ve başarılı bulduğum en iyi 5 youtube kanalını sizinle paylaşmak istedim.

 

Sıralama özgündür öyle en kötüden en iyiye göre bir sıralama yok. 5 aralarından en kötüsü 1 en iyisi değil, hepsi de çok başarılı ve çok iyi yabancı dil öğretiyor.

 

Her biri ingilizce geliştirmek için harika youtuberlar  fakat yinede söylemeden edemeyeceğim benim en sevdiğim ve keyifle izlediğim mmmenglish kanalı. Kız hem çok sempatik hem de çok güzel gülüyor 🙂 Bu yüzden sıkılmadan izleyebiliyorum. Çok dağıtmadan ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı ile ingilizce öğrenmeye başlayalım.

 

ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı
İngilizce öğrenmek için en iyi Youtube Kanalları Listesi

 

5- Learn English with Let’s Talk

İngilizce öğrenmek için harika bir youtube kanalı, Youtube üzerinde en fazla takipçiye sahip olan kanal burası tam 2 milyon 900 bin aboneye sahip. Bu youtube kanalı modern pedagojik ilkelerden ve en yeni web teknolojilerinden yararlanarak ingilizce öğrenmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Videolarını çok iyi kategorilendirmiş ihtiyacınız olan hangi ingilizce ise: iş ingilizcesi, genel ingilizce, IELTS, TOFEL hepsi için ayrı kategorilendirilmiş videolara sahip.

 

https://www.youtube.com/user/learnexmumbai/

 

 


 

 

 

4- EnglishLessons4U

Ronnie ile ingilizce öğren, benim en keyifli bulduğum ingilizce öğretmeni kendisi, yaptığı jestlerle, mimik ve komik hareketleriyle dersi sıkıcı olmaktan kurtarıyor. Hatta eğlenceli bir hale getiriyor bile diyebiliriz.

Özellikle konu anlatırken sex ve cinsellik üzerine atıfları komik oluyor. İzlemediyseniz mutlaka göz atmanızı öneririm 2 milyon 200 bin üzerinde takipçiye sahip.

 

 

https://www.youtube.com/user/EnglishLessons4U/

 


 

 

3- JenniferESL

Jennifer bir ingilizce öğretmeni çok sakin ve dingin bir anlatım tarzı var. Her bir kelimeyi özenle vurgulayarak size anlatmaya çalışıyor. İngilizce öğretmenlerine de bir çağrısı var videolarını derslerinde öğrencilerine izletmelerini istiyor, o kadar iddialı yani.

Bazı videolarında çocuklarını da kullanıyor onlarda annelerine yardımcı oluyorlar, ingilizce öğrenmek için yararlanılabilecek güzel bir kanal. 600.000 üzerinde takipçiye sahip.

 

 

https://www.youtube.com/user/JenniferESL


 

2- mmmEnglish

Yukarıda da belirttiğim gibi yönlendirme gibi olmasın ama benim en keyif aldığım youtube kanalı. Emma (kanal sahibinin adı), eğitim anlamında değil belki ama, güleryüzü sayesinde videolarını izletiyor. Başlarda sadece yemek yaparak bu esnada çekim yapan Emma bu konsept üzerinden ingilizce öğretmetmek istedi. Artık grammer anlatımlarında da bulunuyor, özellikle mutfak ingilizcesi öğrenmek için birebir 🙂 Emma’nın 1.117.826 takipçisi var.

https://www.youtube.com/channel/UCrRiVfHqBIIvSgKmgnSY66g/


 

 

1- Learn English With TV Series

Bu kanal da benim ingilizce öğrenme aşamasında yararlandığım faydalı youtube kanallarından bir tanesi. Dizi izleyerek ingilizce öğretmeye yönelik bir tarz benimsemişler. Kanal yöneticilerini pek sempatik bulmuyorum hatta biraz iticiler bile denilebilir.

Hele ki videolar başlamadan önce  ” oooo yeeea ” dediklerinde bir yumruk çakasım geliyor 🙂  buna rağmen faydalı buluyorum. Önce videoyu normal olarak izliyorsunuz sonra açıklama yaparak tekrar izletiyor bu sayede kelimeler ve idiomlar aklınızda daha kalıcı bir şekilde yer ediniyor. Bu kanal ise 213.500 takipçiye sahip

 

https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg

 

Youtube ile ingilizce öğrenmek hem ücretsiz hem de keyifli olabiliyor, ingilizce öğrenme aşamasında,  ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı listem yabancı dilinizi geliştirmeniz için eminim size katkı sağlayacak.

İngilizce öğrenme aşamasında kelime yani vocabulary en önemli yeri kaplamaktadır. Bence kelime bilgisi dil bilgisinden bile daha önemli. buraya  giderek indirdiğiniz mp3 kelimeleri istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz.

 

One thought on “ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı

  1. ingilizce Mp3 kelimeler indir

    […] öğrenmek kadar, yabancı dilde video izlemek de  dil bilginizi geliştirmek için önemli. ingilizce öğrenmek için en iyi 5 youtube kanalı yazısını okuyarak, en iyi ingilizce öğreten youtube kanallarını […]

Bir yanıt yazın