March 1, 2024
bilisim-yazilari

Kişisel verilerin korunması kanunu hakkında dilekçe örneği

Kişisel verilerin korunması kanunu hakkında dilekçe örneği başlıklı yazımızın ana konusunu oluşturan Kişisel verilerin korunması kanunu 1 ocak 2018 itibariyle yürürlüğe girecek. Bankalar, GSM operatörleri altyapılarını buna göre hazırlama işlemlerine çoktan başladılar. Kişisel veri konusu bilişimcileri yakın zamanda oldukça meşgul edecek gibi görünüyor.

 

Yazının  altında kişisel verilerin korunması kanunu hakkında detaylı olarak hazırladığım makaleyi bulabilirsiniz. Bu yazının konusu ise kişisel verilerin korunması kanunu hakkında dilekçe örneği paylaşarak kişisel verilerimin isteğim dışında kullanıldığında nasıl bir başvuru yapabileceğinin anlatılması olacak.

 

Kişisel verilerinizin istediğiniz dışında kullanıldığını biliyorsunuz ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa ilk olarak yapmanız gereken şey kişisel verilerinizi tutan firma veya kurumdan kişisel verilerinizle ilgili bilgi talep etmek olmalı. Kanun gereği firma veya kurum size bu konuda şeffaf olmak zorunda. Eğer karşı taraf ile anlaşamadıysanız yapmanız gereken şey Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na başvuru yapmak.

Aşağıda Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun iletişim bilgilerini ve nasıl bir dilekçeyle başvuracağınızın örneğini görebilirsiniz.

Kişisel verileri Koruma Kurumu İletişim Bilgileri:

Telefon : 0312 216 5050
Açık Adres: Nasuh Akar Mah. Ziyabey Cad. 1407. Sok. No: 4
06520 Balgat-Çankaya/Ankara

 

Kişisel verilerin korunması kanunu hakkında dilekçe örneği

Kişisel verilerin korunması kanunu hakkında dilekçe örneği

Bir yanıt yazın