lisinia doğal hayatı koruma merkezi

Lisinia Doğal Yaşam Köyüne Nasıl Gidilir

Lisinia doğal yaşam köyüne nasıl gidilir? Eğer arabanız varsa açarsınız Google haritalar veya Yandex Navigasyonu gidersiniz 🙂 Bu yazı benim gibi toplu taşıma kullanarak, Lisinia Yaban Hayatı koruma merkezine nasıl gideceğinizi anlatıyor.

Lisinia doğal yaşam alanı Burdur Gölü kıyısında Burdur merkeze 35-40 dakikalık bir mesafede. Harita üzerinde Burdur Merkez ve Lisinia arasındaki mesafeyi görebilirsiniz.

Lisinia Doğal Yaşam Köyüne Nasıl Gidilir

Bu doğa dostu yer hakkında detaylı bilgi almak için Lisinia Doğal Yaşam Köyü  yazıma göz atabilirsiniz.

Lisinia Doğal Yaşam alanında bir hafta gönüllülük yaptım, daha önce de başka gönüllü çalışmalarında yer aldığım için çok zorlanmayacağımı düşünüyordum, Lisinia benim için çok farklı bir deneyim oldu.  Internetten toplu taşıma ile Lisinia’ya nasıl gidilir sorusunun cevabı ne yazık ki yok. Ama mutlaka bir yolu olmalıydı ve ben o yolu bulmalıydım. Buldum ve sizinle de paylaşıyorum.

 

Lisinia Doğal Yaşam Köyüne Nasıl Gidilir

Lisinia yaban hayatı koruma merkezine gitmek için Otobüsle Burdur Otogarına ulaştığınızı düşünüyorum, eğer Otogarda inmişseniz hemen Otogarın karşısından kalkan ve 10-15 dakika süren bir yolculukla burdur Merkez’de meydanda iniyorsunuz.  Opet ve Bp’nin olduğu yer derseniz sizi indirir otobus şoförü.

Veya siz kendi imkanlarınızla merkeze gelmiş olabilirsiniz.Dogan Taksi durağının hemen yan tarafında köylere ve ilçelere giden minibüslerin olduğu küçük bir gar var. Bu gara gidiyorsunuz ve İlyas Köyü minibüsünü buluyorsunuz.

Lisinia nasıl gidilir

Lisinia doğal yaşam alanına nasıl gidilir

Yanlız şunu belirtmekte fayda var bu minibüs benim gittiğim zaman günde bir sefer yapıyor ve sefer saati 15:30 bunu dikkate alarak kendinizi ayarlayın. Minibüs şoförüne Lisinia’ya gitmek istediğinizi söylerseniz o sizi bırakacaktır. Ağustos 2018 yılında minibüs ücreti 7 tl.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.