gezi

Lviv Mazoşist Bar

Lviv şehrinde birbirinden ilginç mekanlar var bunlardan en dikkat çekicilerinden bir tanesi Lviv Mazoşist Bar diğer adıyla Mazo cafe.  Lviv meydanına çok yakında çok kısa bir yürüme mesafesindenden sonra bu ilginç bara gidebiliyorsunuz Bar Serbska sokağının ortasında.

Mazo cafe nerede diye soracak olursanız harita adresini aşağıya bırakıyorum.

https://goo.gl/maps/DyA8Qs8P8uN2

Kapısında Mazoşizm kuramının fikir babası Monument to Leopold von Sacher’in heykeli var bu cafeye girmeden bu heykel ile fotoğraf çektirmek bir gelenek.

Lviv mazo cafe

Mazoşist bar önündeki Monument to Leopold von Sacher’in heykeli

 

Peki bu barı bu kadar ilginç yapan şey ne?  Benim hem Ukrayna’da hem Avrupa’da çok gıpta ettiğim birşey var adamların cafeleri barları konsept abi. Hiç birşey yapmasa menü listesini mukavva karton kağıttan yapıp yine de sıradan olmamaya çalışıyor bu cafeler. Bizde ki gibi daya çayı, daya kahveyi değil. İşte bu cafelerin bugüne kadar gördüğüm en konsept olanı Mazo cafe.

 

İçerisinde hem yemek hem içecek sipariş edebileceğiniz bu cafede ilginç olan birşey var, müşterilere işkence yapılıyor evet yanlış duymadınız bu cafeye girdiğinizde yemek veya içecek sipariş ettiğinizde yanında sopa yiyorsunuz 🙂

Bu harika cafede eğlence ön planda tamamen eğlenmek için yapılmış. İçeride eğer arkadaş grubunuzla gittiyseniz çok eğleneceğinizi garanti edebilirim, sakın kasılmayın rahat olun. Yatak şeklinde kanepeler, karşısında televizyon, televizyonda ise erotik film oynatıyorlar. Yemekleri öyle aman aman lezzetli değil şimdiden uyarayım. içki almıyorsanız tatlılarından veya kahvelerinden tadabilirsiniz.

Beni buraya Maria adındaki arkadaşım getirdi, öncesinde zaten namını duymuştum ve gitmek istediğimi söylediğimde hemen çok yakında olduğunu söyledi 5 dakika yürüdükten sonra içerideydik.

Lviv Mazoşist Cafe


 

Lviv Mazoşist Bar İşkence

İçeriye girdiğinizde, konsept kıyafet giymiş genellikle kadın garsonları görüyorsunuz deri kıyafetler giyip ellerinde kırbaç taşıyorlar. Yemek sipariş ettikten sonra bir de yanına kırbaç yemek ister misiniz? Diye soruyorlar bazen de siz kırbaç ısmarlıyorsunuz. Yanlız bir şeyi açıklığa kavuşturalım genelde bu muamele cafe çok dolu olmadığında yapılıyor eğer çok fazla müşteri varsa bu işkencelere fırsatları olmayabiliyor.

Yemekten önce veya tercihe göre 🙂 sonra, üzerinize sıcak mum damlatılabilir veya kırbaç yiyebilirsiniz. Zorunlu olmadığını belirteyim kimse gelip size zorla kırbaç vurmuyor. Erkekseniz üstünüzü çıkarıyorsunuz kadınsanız bir şey çıkarmaya gerek kalmıyor ve garson kız sizi kırbaçlamaya başlıyor.

 

Kırbacın şiddeti ve ne kadar süre vuracağı tamamen garsona kalmış. Eğer kırbaç darbelerine dayanırsanız karşılığında alkış alıyorsunuz ve onurlu bir şekilde işkenceden çıkmış oluyorsunuz eğer dayanamazsanız pes ettiğinizi söylüyorsunuz ve işkencede çözülenler listesine adınızı utançla yazdırıyorsunuz…

 

Burada bir video bırakıyorum bu kızımız kırbaç darbelerine son derece başarılı bir şekilde dayanmayı başardı.

Lviv Mazoşist Bar Video


 

Hesap Lütfen…

Yazımın başında da dedim ya konsept cafeler beni benden alıyor diye. Yedik içtik eğlenceli vakit geçirdik, sıra geldi hesap ödemeye. Buyurun bu da hesabın getiriliş biçimi. Benim hesabı bir topuklu ayakkabı içerisinde getirdiler. Çok hoşuma gitti. Umarım Türkiye’de de böyle konsept cafeler açılır, biz de eşimizle dostumuzla sohbet ederken aynı zamanda eğlenceli zaman geçiririz

Lviv mazoşist bar hesap

Lviv mazoşist cafe hesap istediğinizde topuklu ayakkabıda geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.