Mackeeper Mac bilgisayardan tamamen silme – kaldırma nasıl yapılır

Mac keeper bilgisayarınızın sistem temizliğini yapan ya da daha doğru bir ifadeyle yaptığını iddia eden bir sistem temizleme programı, her ne kadar öyle olsada bazı kaynaklar mackeeperın malware ve zararlı yazılım olduğunu dile getiriyor. Ben ise bu konuda yorum yapmamayı tercih ediyorum bu işi bu işin uzmanlarına bırakmak gerekli, özellikle deneme süresi bittikten sonra program çok can sıkıcı bir hal alabiliyor, ben kaldırmayı tercih ettim sizede nasıl yapılacağını anlattım.

Eğer bilgisayarınızı mac olarak kullanıyorsanız birçok virüs size uğramadan internet dünyasında dönüp durur, fakat mac için de bazen can sıkıcı yazılımlar olabiliyor Mackeeper bunların en çok karşımıza çıkanı. Bu yazıda Mackeeper programını bilgisayarınızdan nasıl silebileceğinizi göstereceğim.

Öncelikle mac keeper programından quit diyerek çıkmamız gerekiyor, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız problem değil. Mac keeper çalışırken nasıl kaldırablileceğimizi adım adım gösterdim.

Mac’in menüsünden Go (Git) -> Applications (Uygulamalar) kısmına gidiyoruz.

Mac Keeper silme

Sonrasında Application klasörü içerisinde Mac Keeper’ı bulup mouse sağ tıklayarak Move to trash (Çöp kutusuna taşı) diyoruz

Mac keeper kaldırma

 

Mac keeper programından quit diyerek çıkmamışsak programın hala çalıştığına dair bir uyarı penceresi gelir karşımıza

 

Burada aşağıda çalışan Mac Keeper ikonuna sağ tıklayıp, Quit diyerek programdan çıkmamız gerekiyor.

 

Şimdi Mac keeper programından çıktığımıza göre tekrar silme işlemini başlatabiliriz, Applications altından sağ tıklayıp move to trash dediğimizde artık mac keeper programını kaldırabiliriz, bizden yönetici parolası isteyecek bunu girmemiz gerekiyor. 

Yönetici parolası girip Mac Keeper’ı kaldırdığımızda programın uninstall penceresi karşımıza çıkacak, burada mac keeper’ı neden kaldırmak istediğinizi size uygun olan seçeneği seçerek Uninstall MacKeeper seçeneğini seçerek programı Macinizden tamamen kaldırmış olacaksınız.