April 17, 2024

Office 365 Outlook Client Ayarları

Office 365 günümüzde ve ileride oldukça kullanılacak bir altyapı öyle ki bence önümüzdeki senelerde hemen hemen tüm şirketler altyapısını office 365’e taşıyacak.

 

Office 365 günümüzün ve geleceğin cloud altyapısı. Tek bir client için kullanılacak 50 gb lık mailbox alanı (extra olarak arşiv alanı satın alınabiliyor) Exchange, Lync, Sharepoint entegrasyonu kurulum işlemlerinin çok kolay bakım maliyetlerinin ise olmaması sebebiyle göz dolduruyor. Yammer özelliği sayesinde ise Şirketlere şahane bir sosyal medya ortamı sağlanıyor. Sözün özü Office 365 kesinlikle tercih edilecek bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Bu makalede size Office 365 Web App’ın mevcut Office programına kurulumunu anlatacağım. client olarak Office 2010 yada Office 2013 kullanılması gerekiyor. Ben bu makalede Office 2013 Pro Plus versiyonunu kullandım. Son olarak Office kurulumunun MAPI client olarak kullanılacağını belirterek adımlara başlayayım.

Office 2013 uygulamasını açıyoruz.

 

E-posta hesabı ekle kısmında ileri diyoruz.

 

Elle kurulum veya ek sunucu türlerini seçerek ileri diyoruz.

 

POP veya IMAP seçeneğini ile devam ediyoruz.

 

POP ve SMTP ayarlarını giriyoruz, Bu ayarları Web App sayfasından Seçenekler kısmından Hesab’a tıklayıp Aşağıdaki POP veya IMAP erişimi için ayarlar sayfasından görebiliyoruz.

 

Bir yanıt yazın