April 14, 2024

Outlook Grup Oluşturma

Exchange server üzerinde oluşturulan mecvut grupların dışında outlook kullanıcılarıda kendileri için spesifik gruplar oluşturmak isteyebilirler. Outlook grup oluşturarak Exchange aktif dizinden bağımsız olarak, sadece kendi mail atacağı diğer insanların görmeyeceği mail adreslerini tek bir grupta toplayarak, kalabalık gruplara hızlı bir şekidle mail atabilirler. Bu kısa makalemizde Outlook 2010 üzerinde Outlook dağıtım listesi oluşturma adımlarına bakacağız.

 

Outlook Grup Oluşturma

Outlook üzerinde New Items / More Items  tabına geliyoruz Contact Group butonuna tıklıyoruz.

Outlook 2010 üzerinde Yeni Öğeler / Daha Fazla Öğe  tabına geliyoruz Dağıtım Grubu butonuna tıklıyoruz.

Outlook grup oluşturma
Outlook grup oluşturma

Add Members (Üye Ekle) diyerek istersek  Outlook contactlarından, outlook address booktan yada direk outlook mailini manuel olarak girebiliriz.

Bu mail grubumuza bir isim veriyor, daha sonra kaydediyoruz.

Artık yeni mail grubumuz hazır istediğimiz zaman outlook üzerinden yeni grubumuza mail atabiliriz.

 

 

3 thoughts on “Outlook Grup Oluşturma

  1. PelinS

    Bence mail-grubu.com daha çok başarılı ortak bir mail grubudur. Hem de tamamen ‘Türkçe’. Orada kolayca yeni grup oluşturuyorsun sonra da istediğin kişi adresleri ekliyorsun. Grubumuz haberleşmek ve dosyalar paylaşmak için sadece bu siteyi kullanıyor çünkü gerçekten çok pratik bizim için.

  2. Aslı

    merhaba, mail listesi oluşturmaya çalışıyorum fakat yeni öğeler / diğer öğeler/ KİŞİ GRUBU yeri soluk renkte tıklayamıyorum. sorun nedir nasıl düzeltilir yardımcı olursanız çok sevinirim.

  3. Admin

    Merhaba Aslı soluk durumda görünüyor olması yanlış menüde iken bu işlemi yapıyor olabilirsin, ilk olarak mailbox üzerine gel oraya tıkla ardından o menüye gitmeye çalışırmısın

Bir yanıt yazın