May 19, 2024

Please wait while the domain list is created

Bilgisayarımızı açtığımızda listeden domaini yada kendi bilgisayarımızı seçtiğimizde opsiyonlar listelenirken “Please wait while the domain list is created” ( Domain listesi yaratılırken lütfen bekleyin) diye uyarı verir ve kitlenme yaşanır bu kitlenmeyi çözmek için klavyeden

Altgr + Del  tuşlarına beraber basıyoruz.

2 thoughts on “Please wait while the domain list is created

  1. cagdas

    dostum bu şekilde ancak geçici çözüm oluyor. bu işlem, yaptıktan sonra rsop.msc komutu çalışıtırdığında göreceksin ki GPO lar düzgün çalışmıyor. özellikle bilgisayar yapılandırması kısmınada gpoların yarısının patlak olduğunu anlayacaksın.

    eventlarda 1085 ID ile hata göreceksin. çözebilen delikanlı varsa lütfen burdan yazsın.

    çift ctrl alt del ile durumu anca geçiştirmiş olursunuz.

  2. Admin

    Dostum burdaki çözüm anlık bir çözümdür zaten, bu şekilde pcne logon olabilirsin, sonra problemin neden kaynaklandığını gerek eventlardan gerekse dns kontrolleri yaparak bakabilirsin, bu problemin bi kaç sebebi olabilir client dns ile etkileşime giremiyordur, clientın saat tarih lokasyon bilgileri ile ad serverın saat tarihi locationu uyuşmuyor olabilir, yada clientı domainden çıkarıp tekrar domaine alınca çözüme kavuşabilirsin. eğer hala çözüme ulaşmıyorsan windows kütüphanelerinde problem olabilir bununla ilgili gerekli dll dosyalarını microsoft support ediyor.

Bir yanıt yazın