February 24, 2024

ResetRunspaceState is not supported on the server. The server must be running Windows PowerShell 5.0 or greater.

ResetRunspaceState is not supported on the server. The server must be running Windows PowerShell 5.0 or greater. hatası alıyorsanız muhtemelen Windows Admin center (WAC) üzerinden bir işletim sistemine bağlanmaya çalışıyor fakat connection problemi alıyorsunuz demektir.

 

Bu problemi şu yüzden yaşıyorsunuz WAC üzerinden arkalanda VMI bağlantısı yapmak isteyen server ile client arasında vmi kodlarını çalıştıracak uygunluğa sahip powershell versiyonu yok demektir.

Bunun için yapmanız gereken hata alan sunucu üzerinde powershell’i admin olarak çalıştırmanız ve versiyonunuzu kontrol etmeniz gerekiyor.

Powershell versiyon kontrolünü aşağıdaki komutla yapıyoruz

ResetRunspaceState is not supported on the server. The server must be running Windows PowerShell 5.0 or greater.
Powershell versiyon öğrenme

hatadan kurtulmak için vmf5.1 ve üstü versiyon kullanmanız gerekiyor. Aşağıdaki linkten sunucunuz için uygun versiyonu indirip kurabilir ve hatadan kurtulabilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/scripting/windows-powershell/wmf/setup/install-configure?view=powershell-7.1

 

Etiketler; ResetRunspaceState is not supported on the server. The server must be running Windows PowerShell 5.0 or greater. , Windows Admin Center, WAC , Windows Admin Center error.

Bir yanıt yazın