June 6, 2023
system center confıgiration manager eğitimi

Software Center Nedir

Software center Nedir. System center configuration manager içerisinde nasıl kullanılır ve konfigüre edilir? Sorularının cevabını bulacağımız makalede öncelikle belirtmek gerekir ki; Configuration Manager Software Center cihazlara hedeflenen yazılım dağıtımlarını yüklemek ve izlemek için kullanabileceğiniz bir araçtır. Software Center, Configuration Manager istemcisinin bir parçası olarak push installation veya Group policy veya başka bir method ile clientlara dağıttığınız agent ile birlikte yüklenir.

Software Center Nedir

Software center, userlara kullanmak istedikleri yazılımları cihazlarına nasıl ve ne zaman yükleneceği konusunda kontrol sağlar. Kullanıcılar, Software center’ni kullanarak aşağıdaki eylemleri gerçekleştirebilir:

Yazılım kurma ve yönetme Configuration Manager’da, Kullanılabilir yazılımlar sekmesinde, kullanıcılar şunları yapabilir;

Yazılım dağıtımlarını yönetme., dağıtılan yazılımın durumunu izleme. Başarısız olan bir kurulumu yeniden deneme.  eğer admin tarafından tanımlandı ise ve uygulama kurulumunda kaldırma işlemi yapılandırılysa ihtiyaç olunmayan yazılımı kaldırma. İşletim sistemi upgradelerinin kullanıcı tarafından unattented olarak istenildiği zaman yapılabilmesi.

Configuration Manager Software Center

Configuration Manager, 1511 sürümünden bu yana yeni bir Software Center’a sahiptir. Yeni versiyon ile birlikte Software center aşağıdaki iyileştirmeleri sunar;

 • Daha modern bir arayüze sahiptir.
 • Deploymentların kullanıcılar tarafından daha kolay keşfedilebildiği bir Application Catalog
 • Silverlight-Enabled bir browser artık gerekli değildir.
 • Yeni Software centernde aşağıdaki sekmeler bulunur:
 1. Applications
 2. Installation Status
 3. Installed Applications
 4. Device Compliance
 5. Ayarlar sekmesi.

Software Center

Configuration Manager Software Center

One thought on “Software Center Nedir

 1. System Center Application Catalog Nedir

  […] Cataloga tarayıcıları aracılığıyla bağlanırlar, ayrıca Application Catalog’a Software Center üzerinden […]

Bir cevap yazın