May 19, 2024

Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır

Windows 10 güncellemeleri kapatma, Windows 10 güncellemelerini eski versiyonlarda kapattığınız zaman otomatik güncelleme almazdı, Wndows 10 bilgisayarlarda ise otomatik güncelleştirmeleri kapatmak için sadece ayarlardan güncellemeleri kapatmak yetmiyor çünkü Windows 10 bilgisayarlar arka planda güncelleme almaya devam ediyor.

Peki Windows 10 kullanıcıları hem internet kotasını doldurmamak, hem gereksiz güncellemeleri alarak bilgisayarın diskini doldurmamak ve işletim sistemini yavaşlatmamak için otomatik olarak alınan Windows 10 güncellemelerini nasıl kapatabilir.


 

Denetim masasındaki güncelleştirme ayarlarından kapanmayan güncelleme ayarlarını servislerden kapatarak otomatik olarak güncelleme almayı kapatabiliriz.

services.msc Windows 10

Bunun için sırasıyla aşağıdakileri yapıyoruz.

  • Başlat menüsüne “services.msc” yazıyoruz
  • Açılan servisler ekranında “Windows Update” yazan yeri bulun çift tıklayın 
  • Hizmet durumu yazan yerin altındaki “Durdur” butonuna basın
  • Başlangıç türü yazan yeri “Devre Dışı” olarak seçin

Uygula ve Tamam diyerek çıkıyoruz.

Windows 10 güncellemelerini kapatma

Artık Windows bilgisayarınız bir daha otomatik olarak güncelleme yapmayacak, Windows 10 güncellemelerini kapatma 2017Windows 10 güncellemelerini kapatma 2018 her iki yılın sürümlerinde de aynı farklı bir işlem yapmadan windows 10 güncellemelerini services.msc üzerinden kapatabiliyoruz.

Bir yanıt yazın