February 24, 2024
bilisim-yazilari

Yandex toloka nedir nasıl para kazanılır

Yandex toloka nedir nasıl para kazanılır sorusunun yanıtını bu yazımda uzunca vermeye çalıştım. Yandex Toloka nedir sorusunun en kısa ve net cevabı Yandex’in para kazandıran bir servisidir.

Peki yandex toloka ile nasıl para kazanılır ? Herkes oturduğu yerden, evinden para kazanmak istiyor, bunun için tanıdığım bir çok insan bir çok yöntem denedi, denemeye de devam ediyor, (Youtuber olmak, blog yazıları yazarak para kazanmak, reklamlara tıklayarak para kazanmak v.b) Bugün size başka bir para kazanma yönteminden bahsedeceğim, bu yöntem diğerlerinden biraz daha farklı eğer yeterli zamanınız ve enerjiniz varsa az da olsa para kazanabileceğiniz bir sistem için Yandex Toloka‘yı deneyebilir ve para kazanabilirsiniz

Yandex toloka nedir nasıl para kazanılır
Yandex toloka para kazanma

Yandex toloka nedir? nasıl para kazanılır

2015 Yılında Beta’sı duyurulan Yandex bu hizmetini kullandırarak kendi arama motorunun daha stabil, temiz, doğru sonuçları listeleyebilmek için insan faktöründen yararlanmasını sağlıyor. Bu sayede en etkili sonuçların ve doğru aramaların kullanıcılarına en doğru biçimde ulaşmasını sağlamayı umuyor. Tabi bunu yaparken size çok cuzi miktarlarda da olsa bu arama sonuçlarına katkı sağladığınız için para kazandırmayı hedefliyor.

Benim kişisel görüşüm Yandex bu hizmeti vererek çok büyük bir kitlenin hem yandex kullanabilirlik seviyesini yukarı çıkarmayı hedefliyor, hem son kullanıcı ile arasında ticari bir şekilde başlayan ve devam etmesini umduğu bir bağ yaratmaya çalışıyor, Hem toloka hizmetini kullandırarak kendi istediği reklamları tıklatarak pazar kazandırıyor,  Atalarımızın dediği gibi kepçe ile alırken kaşıkla dağıtmanın adı yandex tarafında toloka 🙂

Yandex’in bu hizmeti şu şekilde para kazandırıyor, Hem Yandex hem yandex hizmetini kullanan görev tanımlayıcı şirketler bir talimat eşliğinde görevler yaratıyorlar, bunlar video’nun adı ile uyumluluğu olabilir, içerik ile başlığın birbiri ile uyumlu olması olabilir, arama içeriğinin video mu görsel mi yoksa yazı olarak mı en doğru biçimde aranacağının sorulduğu anket tarzı sorular, Her bir görevde nasıl ilerleyeceğinizi ve ne işlem yapacağınızı anlatan talimatlar oluyor (Bu talimatların tamamını okumadan görev almanız mümkün değil, talimatları tam ve doğru okuduğunuzdan emin olun)  talimatlar bazen uzun olduğu için can sıkıcı olabiliyor bilginiz olsun. Ayrıca içeriklerin genelde +18 müstehcen görüntüler ve içerikler oluşturduğunu bilmenizde fayda var

Yandex toloka para kazan
Yandex toloka nasıl para kazanılır

.

Görevlerin uzunluğuna kısalığına ve önem derecesine göre ücretlendirmesi değişiyor, bazı görevler 0.5$ olurken bazı görevler 0.01 olabiliyor. Bazıları 0.30$ görev olduğunu söylüyor ama ben hiç denk gelmedim. Türkiye’den bu hizmete oldukça fazla rağbet olduğundan (bizim insanımızı bilirsiniz) fiyatlar ne yazık ki çok düşük tutuluyor, yani bu sistemden çok büyük paralar beklemeyin yeterince zamanınız ve internetiniz varsa günde 1-2.$ kazanma şansınız var.

Şimdi bu kadar ön bilgiden sonra bu sistemi nasıl kullanacağınızı ve nasıl para kazanabileceğinize bakalım. Öncelikle bu sistemi kullanabilmek için bir yandex hesabına ihtiyacınız var, kullanmıyorsanız bir yandex hesabı açmalı eğer kullanıyorsanız Toloka sitesine yandex hesabınızla giriş yapıyorsunuz.

https://toloka.yandex.com.tr/

Giriş yaptıktan sonra Yandex Toloka sizin için görevler yaratmış olacak, ilk önce yapacağınız görevler genelde test niteliğinde oluyor, bu testleri başarılı bir şekilde geçerseniz size puanlamanız doğrultusunda yeni görevler veriliyor.


YANDEX TOLOKA PARA ÇEKME

Yandex toloka kullandık görevleri yerine getirdik ve bakiyemizde para var, Peki kazandığımız parayı yandex toloka’dan nasıl çekiyoruz,  Yandex toloka para çekme işlemi nasıl oluyor?

Yandex toloka’nın desteklediği ödeme sistemleri Paypal , Yandex money , Skrill, Papara gibi hizmetler. Paypal ülkemizde sıkıntılı olduğu için ücretsiz bir şekilde papara hesabı açılarak kazandığınız parayı çekebilirsiniz.

Kazandığınız parayı çekmek istediğinizde hesabınızda hemen göremiyorsunuz, toloka’nın hesabınıza parayı yatırması 1 ayı bulabiliyor.

Bir yanıt yazın