Callan method kitapları pdf indir / Bilişim ve Gezi Notları

Callan method kitapları pdf indir yazısında callan method pdf dosyalarını indirebilir, mp3 dosyalarını download edebilirsiniz. Hem pdf hem audio halleri için makaleme göz atın.

Callan Methodu Nedir?

Callan methodu Robin Callan tarafından geliştirilen gramerden daha ziyade konuşmaya ve tekrar etmeye dayalı bir ingilizce eğitim metodudur. Eğer bir eğitmen ile beraber çalışıyorsanız eğitmen size ingilizce bir soru sorar ve genelde bu soruyu tekrar eder, siz ise cümleyi türkçeye çevirip düşünmeye fırsat bulmadan cevap vermenizi bekler, eğer cevap veremeycek durumdaysanız size yardımcı olarak cümleyi kurmanızı kolaylaştırır, yani olabildiğince refleksif bir şekilde, türkçe-ingilizce , ingilice-türkçe çeviri yapmak için zamanınız kalmadan ingilizce düşünmenizi sağlamaya çalışır. Kısaca sistematik bir şekilde dil bilgisi ve kelimeler kullanılarak tekrar ve pekiştirme yoluyla öğrenciye ingilizce öğretilir.

 

Callan method kitapları pdf indir

Callen Methodunun Avantajları Neler

 • Çok daha kısa zamanda ingilizce öğretir

Callan methoduyla diğer ingilizce yöntemlerinin neredeyse dörtte bir zamanında ingilizce öğrenilebilir, Bu yöntem yaş veya milliyet ayırmadan başka kaynak kitap veya özel ders gerektirmeden en hızlı ingilizce öğretme yöntemi olarak çeşitli kurs merkezleri tarafından kabul ediliyor ve uygulanıyor.

 

 • Uygulamada nasıl ders işleniyor ?

Bu metot geçmişte öğrendiğiniz yöntemlerden daha farklı, sınav kağıtlarına gömülüp soru çözmek, gramerin içerisinde boğulmak, okuduğunu anlama çalışması veya dil bilgisi alıştırması yaplılmaz. Bu yöntemle derste sürekli ingilizce konuşursunuz, diğer öğrencilerin ingilizcesini dinlersiniz yani etraftan mümkün olduğunda fazla ingilizceye maruz kalırsınız. Eğitmen size sık sık soru sorar, sorular sıralı olarak sorulmadığı için size ne zaman soru sorulacağını bilemezsiniz bu yüzden dersi sürekli takip etmek zorundasınızdır.

Öğretmen bir ingiliz gibi hızlı konuşur;  Bir ingiliz veya ingilizceyi iyi bilen biriyle sohbet ettiğinizde ne yazık ki karşınızdaki kişi yavaş konuşmayacak bunun bilincinde olan bu yöntemde öğretmen sizinle ilk cümleyi hızlı konuşur, soruyu tekrar ettiğinde ise daha yavaş sorarak anladığınızdan emin olur. Bu methodun en önemli özelliği vereceğiniz cevapların uzun olması, yes,no ya da do,does gibi kısa cevaplar veremezsiniz, cevabı uzun vermeli, hatta tersli olarak olumlu ya da olumsuz olan yanıtı da vereceğiniz cevaba katmalısınız. Bir örnekle nasıl olduğunu açıklamak gerekirse.

Eğitmen size şu şekilde bir soru sordu;

Are there three table in this classroom? (Bu sınıfta 3 adet mi masa var?) Are there three table in this classroom? (Soruyu tekrar eder)

Sizin cevabınız şu şekilde olmalı

No there aren’t three tables in this classroom. There are two tables in this classroom (Hayır bu sınıfta 3 adet masa yok. Bu sınıfta 2 adet masa var.)

Bu örnek bu yöntemi açıklama açısından yeterli olacaktır diye düşünüyorum 🙂 Aşağıda callan metodunun kitaplarını ve ses dosyalarını paylaşacağım. Umarım çok daha fazla insan bu sayede ingilizce öğrenebilir ve global anlamda istediği bilgiye erişebilir…

Callan method kitapları pdf indir

Callan Method Stage 1 Download

Callan Method Stage 2 Download

Callan Method Stage 3 Download

Callan Method Stage 4 Download

Callan Method Stage 5 Download

Callan Method Stage 6 Download

Callan Method Stage 7 Download

Callan Method Stage 8 Download

Callan Method Stage 9 Download

Callan Method Stage 10 Download

Callan Method Stage 11 Kitap Download

Callan Method Stage 12 Kitap Download

 

Ayrıca Callan Method yöntemi nasıl doğdu öğrenmek isterseniz, aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz

Callan yöntemi nasıl doğdu ? 

4 comments

 • stepwolf78

  Ali bey seti paylaştığınız için teşekkür ederim .Setin tamamı 10 pdf midir?Çünkü vatandaşın biri 2013 yılı baskısını (12 pdf kitap ve 163 mp3 ses dosyası olarak 100 tl’ye pazarlıyor.)Sitenizi takip edeceğim.Kolay gelsin!

 • Admin

  Merhabalar,

  Seti pazarlayan arkadaş kendisi mi yazmış acaba bu kitapları ki para ile pazarlıyor, Ben bilginin kimsenin tekelinde olmaması gerektiğini düşünüyorum o yüzden bir faydası olacaksa elimdeki şeyleri paylaşmayı tercih ediyorum. Benim elimdeki kaynaklar bunlar

 • Anonim

  Merhaba arkadaşlar o ilanı oraya koyan benim. Evet haklısınız kitapları ben yazmadım bu yaptığım şeyde doğru olmayabilir. Size kısaca kendi durumumdan bahsedeyim. Ben şuanda işsizim abimin psikolojik sorunları var çalışamıyor ve babamda asgari ücretle evi geçindirmeye çalışıyor. Yani maddi ve manevi olarak zor durumdayız. Şimdi size soruyorum. Sizden bana yardım etmenizi istesem eder misiniz? Hayır… Zaten bende kimseden böyle bişey istemem. ALLAH kimseyi darda bırakmasın. Şimdi isterseniz yargılamaya devam edebilirsiniz beni. Ne yapayım mecbur kaldım buna…

 • Admin

  Callan Method kitapları 11 ve 12. serinin pdf dosyalarını ekledim indirebilirsiniz.

  Have a nice day, and hard work 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.