December 10, 2023
google chrome

Group Policy Google Chrome Homepage Ayarlama

Group Policy Google Chrome Homepage anasayfa ayarlama değişikilğini Windows server üzerinden policy ile yapma için Microsoft’un ADM / ADMX dosyalarınan faydalanmak gerekir. ADM-ADMX Group policy üzerinde daha fazla konfigürasyon yapmanıza olanak veren conf dosyalarıdır.

Bu dediğin ne anlama geliyor, daha açık yazar mısın? İşletmelerin bir çoğu varsayılan olarak Google Chrome kullanıyor. Chrome bir Microsoft ürünü olmadığı için defaultta bu uygulamaya yönelik policy ayarları yapabileceğiniz bir yer yok. ADM veya ADMX dosyaları import ederek bu konfigürasyonları GPO üzerinde yapabilir hale geleceksiniz.

Microsoft ve diğer üçüncü taraf ürünleri kontrol etmemize olanak tanıyan ADMX ve ADM dosyaları oluşturur.

Bu makalede, google chrome ADM dosyasının nasıl ekleneceğini göstereceğim:

 

Group Policy Chrome Homepage Ayarlama

Öncelikle Google Chrome ADM’yi aşağıdaki linkten indirin:

Google Chrome Homepage

Bunlar Google’ın ADM’sidir:

Group Policy Google Chrome Homepage Ayarlama

Grup İlkesi Yönetimini açın ve yeni bir GPO oluşturun veya herhangi bir gpo objesini güncelleyin, bunun için yapmanız gerekeni ayrıca bir resimde anlatmıyorum. Group Policy objesini açıyorsunuz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız.

Başlat sekmesini açın ve gpmc.msc yazın.

Bundan sonra, Yönetim Şablonu’na gidin ve üzerine sağ tıklayın ve ” Add/Remove Templates ” seçin.

Group Policy Google Chrome anasayfa

Google Chrome klasörünü açın ve ADM dosyasını seçin: Windows Server ve Group policy konfigürasyonlarınızı hangi dilde kullanıyorsanız o dili seçebilirsiniz.

Group Policy Google Chrome anasayfa olarak ayarlama

chrome adm template

Hepsi bu kadar, artık Google Chrome’da istediğimiz her tür politikayı uygulayabiliriz.

Artık policy üzerinde Computer Configuration / Policies / Administrative Templates : Google seçeneğine gidip istediğiniz policyleri uygulayabilirsiniz.

 chrome anasayfa policy


 Etiketler: Group Policy Chrome Homepage , Group policy chrome ana sayfa ayarlama , Chrome ADMX , Google Chrome policies , Chrome policy nedir, Chrome Anasayfa

Bir yanıt yazın